FOTOVOLTIKA A OZE V ROKU 2018

Dovoľte nám pozvať Vás na odborný seminár „Fotovoltika a OZE v roku 2018“, ktorý organizuje naša asociácia už siedmykrát. Sme jedinou aktívnou fotovoltickou asociáciou v SR od roku 2010. Zastupujeme prevažne právnické osoby pôsobiace v oblasti fotovoltiky,  ale aj iných druhov OZE, ako je malá voda, či bioplyn.

Prihlasovanie tu: https://goo.gl/forms/q9wC3Z2amIUAm8d92

Tento ročník bude mať 4 bloky:

 1. Zelená domácnostiam – zhodnotenie programu a jeho ďalšie pokračovanie
 2. Lokálny zdroj – konečne možnosť inštalovať väčšie zdroje pre vlastnú spotrebu?
 3. Reforma OZE – aký systém podpory sa plánuje pre nové zdroje OZE?
 4. Energetická hospodárnosť budov – ďalšia brána pre rozvoj fotovoltiky?

V prvom bloku odprezentujú priebeh a výsledky programu Zelená domácnostiam Michal Ilovič zo SIEA a pohľad SAPI ponúkne člen výkonného výboru Peter Uhlík. V diskusii rozoberieme čo ďalej s programom Zelená domácnostiam priamo s predstaviteľmi SIEA.

Druhý blok seminára bude venovaný konceptu Lokálneho zdroja z dielne SAPI. Člen výkonného výboru a spoluautor legislatívneho návrhu Ján Karaba koncept predstaví a porozpráva o jeho vzniku a odborníci z praxe odprezentujú prípadové štúdie využitia. Pohľad na tento dôležitý návrh sú pozvaní poskytnúť zástupcovia Ministerstva hospodárstva SR a tiež všetkých troch distribučných spoločností. V závere bloku bude priestor na diskusiu.

Horúcou témou v slovenskej energetike je aj reforma systému podpory OZE a VÚ KVET, ktorá je z pohľadu SAPI a väčšiny odborníkov nevyhnutná. Návrh zákona by mali prísť predstaviť zástupcovia Ministerstva hospodárstva SR a pozvaní sú aj predstavitelia SEPS a ÚRSO.

Posledný blok celodenného odborného seminára pod vedením Pavla Šimona (www.energiaweb.sk) bude venovaný téme znižovania energetickej hospodárnosti budov a integrácie OZE.  Z pohľadu Európskej komisie predstaví aktuálny stav návrhu tejto európskej smernice zástupca EK na Slovensku, Lívia Vašáková. Ako vyzerá realita a ako si predstavuje ďalší vývoj v tejto oblasti porozpráva Peter Robl zo združenia Budovy pre budúcnosť.

Aktuálny program sledujte na stránke www.sapi.sk

Vstupné ostáva nezmenené – 75,- eur bez DPH, členovia SAPI majú 30% zľavu. Táto cena zahŕňa vstupné a občerstvenie.


Změna programu nebo obsahu vyhrazena zadavateli či pořadateli. Neposkytujeme jakoukoli záruku přesnosti, kompletnosti nebo vhodnosti informací a materiálů nalezených nebo nabízených prostřednictvím naší webové stránky.

Více v "právním ujednání".


 přejít na web akce


zpět na výpis akcí


 archiv akcí

19. 11. 2017 18. 11. 2017

Zprávy z oboru

Brexit komplikuje i stavbu podmořských elektrických kabelů

Velká Británie zatím nezačala jednat o svém zapojení do unijního energetického trhu. Do roku 2025 přitom hodlá ztrojnásobit kapacitu propojení s kontinentem. Investoři do…
 • 19. 11. 2017
 • 18:00

Cena tepla z tepláren se v příštím roce převážně měnit nebude

Cena tepla z tepláren se v příštím roce převážně měnit nebude. ČTK o tom informoval mluvčí Teplárenského sdružení ČR Pavel Kaufmann. Na platbu jednotlivých domácností tak…
 • 19. 11. 2017
 • 16:00

Nový web předpoví dopady sucha. Zemědělcům zmírní miliardové ztráty

Letošní sucho se výrazně projevilo pouze v některých regionech, přesto způsobilo škody za miliardy korun. Jižní Morava byla během prázdninových měsíců nejhůře postiženou…
 • 19. 11. 2017
 • 15:00

Půjde to bez uhelných elektráren? Uhlí pomáhá Německu, nyní i Francii

Britské uhelné elektrárny zvýšily neobvykle svůj výkon, aby dodávaly elektřinu do Francie, kterou postihly odstávky jaderných elektráren a zároveň chladnější počasí…
 • 19. 11. 2017
 • 14:30
starší novinky