Elektromobily – skutočne ideálne riešenie?

(ilustrační obrázek)

Nadchádzajúca éra elektromobilov by mohla byť len horkým Pyrrhovým víťazstvom pre životné prostredie, ak budú tieto autá naďalej poháňané fosílnymi palivami a nie obnoviteľnými zdrojmi energie, povedal to pre britský Guardian Matthew Wright, nový výkonný riaditeľ Dong Energy UK, ktorý sa zaoberá práve pobrežnými veternými farmami. Klesajúca cena obnoviteľných zdrojov energie spôsobila, že pre developerov ako je Wright už nie sú problémom dotácie a investície, ale otázka, ako sa pripojiť do národnej rozvodnej siete a ako sa prispôsobiť rôznym technológiám a nastupujúcim trendom ako napríklad elektromobily či batérie.

Odhodlanie rôznych európskych vlád zakázať do roku 2040 klasické automobily, vytvorí extra dopyt po energií, ktorá by ich mala poháňať. No čo ak väčší počet elektromobilov a s tým spojený väčší dopyt po elektrickej energií, spôsobí naopak len väčšie znečistenie? Energia pre elektromobily by totižto nemusela pochádzať z obnoviteľných zdrojov, ale z fosílnych palív či jadra. Presunulo by to len znečistenie z miest do vzdialenejších oblastí, kde by stáli elektrárne, ktoré by tieto autá poháňali.

Niektorí odborníci zasa upozorňujú na fakt, že aj elektromobily stále spôsobujú nebezpečné znečistenie. Takisto ako dieselové a naftové autá aj oni musia jazdiť po asfaltových cestách a musia mať pneumatiky a brzdy.

Častice, ktoré sa uvoľňujú pri opotrebovaní pneumatík či bŕzd sú podľa posledných zistení skutočne nebezpečné a znečisťujú prostredie. Miera znečistenia dokonca prevážila aj moderné technológie, ktoré by mali obmedzovať vypúšťanie emisií dieselových a naftových motorov. Situáciu zhoršuje aj momentálny trend otvorených diskových bŕzd namiesto uzavretých kotúčov.

Rovnako k opotrebovaniu pneumatík  bŕzd prispieva aj väčšia a lepšia výbava áut. Klimatizácia či elektrické okná zvyšujú hmotnosť auta, čo spôsobuje rýchlejšie opotrebovanie a teda aj uvoľňovanie znečisťujúcich častíc. Navyše aj hmotnosť batérií v elektromobiloch prispieva k ešte väčšiemu znečisteniu.

Podľa viacerých odborníkov sú tieto častice nebezpečné a ohrozujú zdravie. Pri rušnej ceste je ich koncentrácia až 10 000 čiastočiek na každý kubický centimeter. Sú tak malé, že ich vedci nazvali nanočasticami. Je pomerne ťažké spojiť vdychovanie týchto častíc s rôznymi úmrtiami, keďže zatiaľ nedokážeme mapovať ich koncentráciu ako v prípade oxidu dusičitého. V posledných rokoch sa dosiahlo aspoň určité zlepšenie. Z palív sa napríklad odstránila síra, no nič podobné sa neplánuje v prípade leteckej dopravy.

Každá štvrtá jazda autom, ktorú podnikne priemerný Angličan, je kratšia ako dve míle. Počet parkovacích miest v mestách je obmedzený a ďalším problémom elektromobilov by mohli byť aj samotné batérie, pri ktorých je otázna recyklácia, ale aj ťažba potrebných surovín do týchto batérií. Politici by sa teda mali zamerať aj na to, akým spôsobom spropagovať radšej verejnú dopravu a najmä jazdenie na bicykli a chodenie pešo. Namiesto toho prezentujú elektromobily ako perfektné riešenie problémov spojených so znečistením a klimatickou zmenou. Žiadny politik však nehovorí o leteckej doprave či kamiónoch, ktoré prepravujú ohromné množstvá tovaru. Elektromobily majú skutočne viacero nevýhod, o ktorých sa mlčí.


Zdroje:

Pro více informací klikněte ZDE

Související články

zpět na přehled zpráv

19. 11. 2017 18. 11. 2017

Zprávy z oboru

Brexit komplikuje i stavbu podmořských elektrických kabelů

Velká Británie zatím nezačala jednat o svém zapojení do unijního energetického trhu. Do roku 2025 přitom hodlá ztrojnásobit kapacitu propojení s kontinentem. Investoři do…
  • 19. 11. 2017
  • 18:00

Cena tepla z tepláren se v příštím roce převážně měnit nebude

Cena tepla z tepláren se v příštím roce převážně měnit nebude. ČTK o tom informoval mluvčí Teplárenského sdružení ČR Pavel Kaufmann. Na platbu jednotlivých domácností tak…
  • 19. 11. 2017
  • 16:00

Nový web předpoví dopady sucha. Zemědělcům zmírní miliardové ztráty

Letošní sucho se výrazně projevilo pouze v některých regionech, přesto způsobilo škody za miliardy korun. Jižní Morava byla během prázdninových měsíců nejhůře postiženou…
  • 19. 11. 2017
  • 15:00

Půjde to bez uhelných elektráren? Uhlí pomáhá Německu, nyní i Francii

Britské uhelné elektrárny zvýšily neobvykle svůj výkon, aby dodávaly elektřinu do Francie, kterou postihly odstávky jaderných elektráren a zároveň chladnější počasí…
  • 19. 11. 2017
  • 14:30
starší novinky